Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 24.11.2011 20:43:31 

Útulek u Šmudliny Tachov - Vítkov

lidské krutosti

NEHODÍCÍ SE HOĎTE PŘES PLOT!!!!

Někdy mě udivuje, co lidi všechno nevymyslí!!
Volal mi pracovník stavby vedle útulku, že přijeli do práce a uviděli po útulku běhat dvě štěňata, která k sobě byla svázána vodítkem. Fenka měla červený obojek a pejsek modrý, svazovalo je k sobě krátké vodítko.
Pracovník stavby byl tak hodný a pejsky z toho dostal, než jsem přijela.
Štěňatům jsou tak tři, čtyři měsíce, jsou dobře živená a tak si myslím, že se je ,,bývalému majiteli" nepodařilo udat a tak se jich takto zbavil.
Je to šílené řešení situace! Hodit je svázané přes plot. Ještě, že se jim nic nestalo. Teď už se mají dobře.
Redaktor z Tachovského deníku, pan Antonín Hříbal, napsal o štěňatech článek a já doufám, že se pro ně najde brzy nový majitel. (autor fotografií: Antonín Hříbal)


 

 

8.2.2011     MNOŽÍRNA

Pracovníci občanského sdružení Cibela sledovali podezřelou diskuzi na Facebooku, kde se postupně dozvěděli o množírně.
V množírně chovali psy plemen: bišonek, maltézáček, pudl, jorkšírský teriér, čivava, naháč, kokršpaněl, cane corso, shi-tzu.
Množírna měla dvě budovy. Jednu ve Chvalešovicích a druhou v sousední vesnici.
Psů je tolik, že se zatím nikomu nepodařilo je všechny spočítat. Přibližně jich je kolem 100-120.
Oslovila mě má kolegyně z útulku paní Dana Růžková, která na internetu o této množírně četla. Zavolali jsme vedoucí o.s. Cibela, paní Petře Šťástkové a nabídli jí pomoc!
Jeli jsme si do Blatné u Strakonic pro čtyři pudlíky a křížence nejspíše maltézáčka, psy nám předal náčelník městské policie pan Petr Vaněk.
Psi jsou v hrozném psychickém a zdravotním stavu. Jsou plní endo i ektoparazitů. Nikdy nebyli očkováni a snad nikdy nepřišli do přímého kontaktu s člověkem.
V této chvíli se budeme snažit dát pejsky do dobré fyzické, zdravotní a hlavně psychické kondice.
Pejsky zatím budume vést pod čísly. Pejsek 1,2 jsou nyní v depozitu v Kostelci u paní Růžkové.
V sobotu 12. 2. si jedeme pro dalších šest psíků.
Nad situací ve Chvalešovicích se stahují mračna a majitel psů přestává spolupracovat, tak nás paní Šťástková zoufale prosila, aby jsme si přijeli pro další. Takže jich budeme mít celkem 11.
Pár lidiček nám na účet útulku poslalo finanční příspěvek na očkování a odčervení., za každý příspěvek budou pejskové moc vděčni..... Mockrát děkujeme.
Tak snad se všem brzy podaří najít nový domov.

pejsek č.1 Bílý pudlík nebo bišonek, bohužel se nedá v této podobě poznat plemeno v depozitu v Kostelci

pejsek č.2 Černý pudlík. Nyní v depozitu v Kostelci

pejsek č.3 Kříženec pudla, malé velikosti, je v nejhorším stavu. Psychicky je na tom také velice špatně

pejsek č.4 Šedivý pudlík. Je jako jediný psychicky vyrovnaný a mazlivý

 

 
pejsek č.5 kříženec, možná maltézáčka nebo jorkšíra. Velmi bázlivý. Stav srsti má ze všech pejsků nejlepší.

 


16.6.2010 Krutý štěněcí osud se šťasným koncem

 

 

http://tachovsky.denik.cz/zpravy_region/stene-nidko-nechtel-tak-skoncilo-na-ulici20100614.html

z článku není onen šťastný konec, tak veselý. Proto kopíruji Gabči mail:

AHOJ Štěpánko,

nakonec to se štěňátkem dobře dopadlo. Moje babička to psychicky nevydržela a malinkatou si vzala domů:-) Ještě že to tak dopadlo! Jinak v útulku se nebyla ani podívat:-) Trávila se mnou tři dny doma v bytě s Eliškou a Figoušem (moji psíci) a že by se jí chtělo spát v pelíšku?? Kdepak...hezky u mě pod dekou:-) Byla úžasná!

 

 

 

Pro srovnání obrázek jednoho pejska z Klenčí, který se dostal do dobrých rukou

 

 

Mimino březen

 

Mimino leden u p. Hellera

 

TÝRANÉ SPŘEŽENÍ Z KLENČÍ

 

 

http://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/na-vychrtle-psy-se-lide-nemohli-divat20100126.html

 Dnes se mi podarilo domluvit se s panem Hellerem a on je ochotny, bez cekani na vyrok policie velikou cast hafanku, kteri jsou v teto chvili jeste na pozemku, darovat. Myslim, ze i on si uz uvedomil, ze po zlem se nic nesvede a i kdyz jsem na nej nastvana mozna jeste vic, nez vy vsichni, protoze to mam denne pred ocima, tak jsem kvuli hafikum vazne rada, ze se  nebude muset cekat a pejskum se tim rychleji najde dobry a laskyplny domov. Techto 6 psiku jsme nafotili a spolu s udaji o nich je zde chceme nabidnout novym panickum.

Chci jen upozornit, ze ve spolupraci s panem Bobalem, kteremu timto patri velky dik, budeme postupovat jako u pejsku z utulku a samozrejmosti je pak nasledna mozna kontrola sverenych psu. To je jen opatreni, aby se dostali do opravdu bezvadnych podminek.

Zaroven bych jeste jednou chtela uklidnit vsechny, kdo maji o pejsky obavy. O Tri ESP, kteri na tom byli velice kriticky, je ted dobre postarano a jsou pod dohledem veterinare. Verte mi, ze tato vec neutichne a nebude minimalne z me strany zametena pod stul, dokud vse nebude tak, jak ma byt. Zdravim vsechny Jitka a hafik. Pro pripadne otazky pripojuji me tel. cislo 721109134

Pripadni zajemci at volaji pro vice info Karla nebo Jitku - hafici se zajemcum vydaji v jeden den az se urci datum, kdy se dostavi p.Heller na pozemek a podepisi se darovaci smlouvy - na tyto pejsky bude zrizen ucet, kam muzete posilat Vasi pomoc - info dodame co nejdrive, dekujeme 

 

 1. Štěňátko, fenka, 7 měsíců stará, kříženec Husky a Malamut

 

2. Fenka, rok nar. 2007, kříženec Husky a Malamut

 

3. Pes, rok nar. 2005, kříženec Husky a Grónský pes 
 
 
4. Pes, rok nar. 2008, kříženec Husky a Malamut
 
 
5. Fenka, rok nar. 2008, kříženec Husky a Malamut
 
 
6. Pes, rok nar. 2005, kříženec Husky a Grónský pes

 

 

BENÍKŮV PŘÍBĚH ADOPCE

Slečna Barbora Korelusová z Chebu, která si vzala Beníka v soboru 17.1.09 uvedla : cituji z SMS " že pes Beník bude pěkným narozeninovým dárkem" a dále, že bude běhat s koněm, kterého má Korelusová a  bude mít výběh v zahradě...
Bena v neděli přes den zavřela v bytě na několik hodin a nechala ho tam samotného. Pes jim zdemoloval celý byt a proto mi v odpoledních hodinách p. Korelusová zavolala a chtěla mi Bena vrátit.
Protože jsem byl celou neděli pryč, řekl jsem jí , aby mi ho dovezla v pondělí ráno....Trvala na tom, že to musí být v neděli, tak jsem jí domluvil umístění psa u Marušky Lokingové v Chebu v útulku. Po telefonátu s Maruškou Korelusová odmítla a řekla, že to musí být okamžitě a zavěsila telefon, protože jí Maruška řekla, aby psa dovezla v neděli navečer.
Potom mi znova Korelusová volala, že mi Bena vezou do Tachova a uvážou ho u útulku.
Upozornil jsem policii v Tachově, aby se mi namátkově podívali do útulku.
Strážníci je tam odpoledne přistihli jak ho chtějí uvázat, tak si Korelusová psa musela odvézt zpátky domů....
V pondělí se v Chebu pokoušela přesvědčit MP, aby psa utratili, že se ho bojí, je agresivní, když neuspěla ani tam, kolem 21.33h v pondělí přivezli Bena do Tachova a hodili ho přes plot do útulku. Dle fotek je zřejmé jak se psem bylo zacházeno, na čumáku má odřené a tržné rány,  na packách má polštářky zraněné do masa, nejspíš k poranění došlo, při házení Bena zpět do útulku přes plot.  U oka má další ránu, která se musí léčit - zánět. Pes v útulku neprojevoval ani neprojevuje žádné známky agrese, je poslušný, mazlivý, původním majitelem byl vedený ke sportu a je velice přátelský..... samozřejmě při správném zacházení. Případ se dále řeší.
Chtěl bych na Vás apelovat, abyste nevydávali psa z útulku této osobě. Díky
                                                                                                                        Karel Bobál

 

 

 

TÝRANÝ PEJSEK ZE SMETIŠTĚ

17.12.2008 byl nahlášen týraný pejsek na smetišti u Tachova. Byl velice vystresovaný, hladový a plný parazitů. Nyní je již zachráněný a stres z něj pomalu opadá

reportáž zde, posuňte zprávy na 10:40min, tam záčíná jeho příběh: http://archiv.nova.cz/multimedia/odpoledni-noviny-18-12-2008.html 

 

 

ZÁCHRANNÁ AKCE TOUŽIM

25.11.2008   Dva týraní NO z obce Toužim byli dne 25.11.2008 zachráněni Karlem Bobálem a  převezeni do útulku. Reportáž o akci by měla odvysílat ČT1 26.11. v 18h. Více info dodáme později....

 

 26.11. Psi mají první noc u mne za sebou a je na nich vidět, že jim v teplíčku a na pořádné podestýlce prospěla. Byl jsem přivítán vrtěním ocásku a oňucháním rukou, co jsem přinesl na snídani...

Jinak k celé této záchranné akci bych chtěl PODĚKOVAT děvčatům, ( i těm, kteří nám pomáhají najít pro psy ubytování a celou věc vyřešit) která se nebála a šla si pevně za záchranou těchto psů i když věděla, že se nevyhnou slovního napadání, kritiky majitelů psů a některých úředníků. Opravdu před nima smekám a jsem rád, že se našly další lidičky, kteří jednají a nebojí se!

1.12. Osud Benovi ani Dakovi nedopřál strávit Vánoce v teple doma u stromečku. Dak přestal přijímat potravu a zvracel, byl převezen na kliniku v Mariánských lázních, kde veterinář doporučil eutanázii. Ben stihl najít novou smečku a moc hodnou paničku, bohužel s nimi strávil pár hodin a nastaly u něj také zdravotní komplikace, léčba by mu prodloužila život jen o pár dní, asi ne moc veselých, proto se nová panička domluvila s veterinářkou na důstojném odchodu.          

Karel Bobál

 

BEN týraný NO , podezření na zápal plic

 

DAK 15ti letý NO v hrozných podmínkách

 

 

 

 

 


TOPlist