Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 24.11.2011 20:43:31 

Útulek u Šmudliny Tachov - Vítkov

napsali nám páníčci

Pokud se s námi chcete podělit o radosti Vašich osvojených hafíku z Tachova pište a posílejte fotky sem:

spoony@centrum.cz

1.11. nám poslal Áda - Bady pozdrav z nového domova

Ahoj kamarádi z útulku.
I já jsem měl štěstí a vzala si mě jedna panička z Chodové Plané, které zemřel pejsek i manžel a zůstala sama.
Bydlím tu už více jak půl roku a řeknu Vám, že bych neměnil! Spím v posteli, kde mám každé ráno i snídani.Běhám si po dvorečku a proháním každého, kdo jde okolo, já totiž pořádně hlídám a nic mi neuteče.Občas jdeme na procházku po Chodové Plané a také rád jezdím autíčkem.
Panička říká, že jsem se uměl nastěhovat, jsem poslušný a rád se mazlím, ale občas udělám to, co nesmím, že si označkuji v kuchyni koš na odpadky.Panička to nemá ráda a dostanu vždy vyhubováno, ale já se polepším!
Před Vánocema se na vás přijedu podívat a přivezu dárečky.
Přeji všem mým psím kamarádům, aby také našli co nejdříve nový domov.
Posílám jednu fotku, jaký jsem fešák, ale až přijede můj kamarád Kubík, tak mě vyfotí i s paničkou.

Tak ahoj váš kamarád Ádík, ale dnes jsem Bady :-)


 

4.9. nám panička od kulišáka Kulíška poslala video

Ahoj, posílám video s Kulíškem. Adoptovali jsme si ho 24.11.2007, video je někdy z května 2008. Je to uličník, ale jeho panička ho už přece jen naučila trochu poslouchat. Byl opravdu nezkrotný, uličník jeden:-)
Od té doby ještě vyrostl a přibral tři kila. Je to roztomilý uličník, děti má moc rád a to je dobře. Protože v novém bydlišti - také ve Stříbře - je hodně dětí a žádné se ho nebojí.

Blanka Šimková

http://app.talkfusion.com/fusion2/viewmail.asp?str=MTI2NTQ2Ng==_8587705

 

3.9. doma se sotva ohřála a už nám napsala Sára nyní Barča...víc takových páníčků :o)

Dobrý den, posílám fota Barči, fota neupravená, snad použitelná. Bára je
úžasná a má se k světu. Děkujeme.
Zdraví Vohankovi


 

 

31.7. 2011 poslala Peny fotky, abysme viděli jak se má skvělě v novém pelíšku a všechny moc zdraví

 

27.7. 2011 napsal z nového pelíšku Modroočko

Dobrý den paní Růžková,
ráda bych se s vámi podělila o radost, kterou nám Edoušek přináší. Pokroky udělal téměř všechny, co nás můžou jen napadnout. Probudilo se v něm štěně, skáče, štěká, vrtí, dovádí, je zvědavej a pořád doráží na našeho druhého psa
Ernyho. Naučil se v autě, my hodně bereme kluky na chalupu, na výlety, i k babičce, když jedeme na návštěvu a už sám skočí do auta a má radost, vrtí a kňučí.Ze začátku párkrát zvracel. V noci se nebudí, nemá žádné záchvaty úzkosti a pěkně žere i pěkně kaká :) Na procházky kvůli velkýmu chodíme třikrát denně a Edu na louce pouštíme z vodítka a on tak peláší, až zakopává, jakoby mu nohy nestačily.. Všemu rozumí, když ho chci dat na vodítko, tak přijde a čeká..
Doma se zabydlel brzo, sousedi maji tři obrovský psi a jen se přibliži k plotu, ktrerý mame spolecný, tak se do nich Eda pusti a štěká :) Přitom náš Erny a sousedovi psi jsou zvyklí a nevšímaji si jeden druhého. Edu nám na procházce všichni obdivují. Už se tak nebojí cizích lidí, protože k nim chodí, když je míjíme na procházce a očuchává jim nohy. Na začátku, když se objevil cizí člověk v blízkosti, tak sebou škubal. Nechali jsme mu udelat letni sestřih, protožě byl dost zacuchaný, kupodivu to snašel dobře a s tou kratkou srsti se hodně změnil.
Asi mu v tom bylo i teplo. Je veselejší a pořad se valí v trávě. Asi na nej přišlo i jaro, líbí se mu ostatní fenky :) Už je to asi měsíc, co jsme si ho začali hladit. Nemá z toho zrovna radost, ale drží. Někdy bývá náladový, má období, kdy se ještě schová pod schody, nebo se straní a není s námi a nechce se nechat hladit, ale to trvá jen chvilku, třeba někdy po dobu grilování. Když má ale dobrou náladu a pohladíme ho tak ani neskloni vocas :) . Byla u nás na návštěvě i jeho kamarádka Andulka, ale té fotky bohužel nemám. Ona spí s paničkou v postely a naši kluci mají pelíšek v obýváku a ona v noci odešla od paničky z postele a šla za Edou do jedo pelíšku :) ráno jsme je tam našli.
Když jsme se jednou chystali na procházku a on měl zase takovou radost, tak ke mě přišel, když jsem se ohnula a zavazovala si boty a olíznul mě, ale hned utekl :) 

6.6. 2011 nás potěšil dopis od Jerrýska

 

Dobrý den,
zasíláme Vám slíbené fotky a pár řádků o Jerrym,kterého jsme si vzali z Vašeho útulku.
   Z prvního kontaktu v útulku, jsme byli všichni trochu na rozpacích. Trochu nás vyděsilo, jak je Jerry plný energie a jestli ho vůbec zvládnem ukočírovat. Ale nakonec rozhodla hlava rodiny,že ho berem a bez debat.
    Cesta autem se obešla bez komplikací. Pro jistotu jsme dělali časté „čůrací“ zastávky,kdyby náhodou. A pomalu se seznamovali. Zjistili jsme,že umí parádně krkat :)) a chrápe..Takže v tomhle rozhodně zapadne do rodiny :)) A stačil nám sežrat oběd a sušenky..
    Doma došlo na koupání. To se mu moc nelíbilo,takže při první příležitosti kdy náš prcek otevřel dveře do koupelny,tak vzal roha a parádně se otřel do koberce:))
Stačil si taky označkovat roh,ale dostal vynadáno a co jsme doma,tak už to neudělal.
Vyhradil si svoje místečko v obývacím pokoji. Na pohovce po lampou, stejné místečko kde spával náš oříšek. To hodně dojalo babičku,která ho měla moc ráda.
No postupem času si získal okolí. Rád skáče do postele a s těžkým srdcem z ní musí odcházet,protože se to páníčkovi a jeho smečce nelíbí. Nemá rád granule,ale miluje maso a všechno co šustí a co zavání nějakou dobrotou. Získal si babičku a dědu,který o psovi nechtěli ani slyšet. Dokonce snáší jeho hrabání na zahrádce, i když se na něj zlobí. Ale protože je znám,tak je to zlobení jen na oko.
Trpně snáší poťouchlosti od prcka, ale oba jsou v pohodě,takže zatím žádný problém nebyl.
Hodně si nás hlídá a dokud nejsme všichni doma a už nespíme,tak není úplně klidný.
Někdy je nešťastný, když odběhneme a necháme ho chvilku doma samotného. To pak kníká a je smutný.
Rád se mazlí a hraje. Ovšem nejradši má třeba papírové kapesníky, které může rozškubat.
    Páníček sním chodí na cvičák, protože Jerry moc poslouchat nechce. Na zavolání slyší jen v případě, že není v dohledu jiný pes a nebo ho něco nezaujme, ale když je doma,tak je to v klidu.
Taky jsme navštívili veterináře, tak Jerry dostal pochvalu. Má prý krásnou a čistou srst. Zdravý chrup a je bez blech. Prý ukázkový pejsek. Akorát pelichá a ty chlupy jsou snad všude. Takže se musí často vyčesávat. Ale dědeček má na zahradě krtka a někde slyšel, že by mohly pomoct psí chlupy,tak snad najdou uplatnění.
    No stále si zvykáme, ale myslím že nemusíme litovat. Jerry se už stal naším rodinným příslušníkem.
A nejsem si úplně jistá,kdo s kým cvičí jestli my sním nebo on s náma :)) Každopádně ta psí bezelstná láska z něj sálá na všechny strany.
Proto držíme palce nejenom Vám, ale i Vašim čtyřnohým miláčkům, aby našli parádní rodinu, která jim dá tolik lásky, aby jim vynahradila tu bolest kterou si asi prošli.
Mějte se moc hezky
Zatím ahoj
Jerry a s rodinou,:)

 

 

 

 

 

 

28.5.2011 nám čerstvé info z nového pelíšku poslala Lumpíkova panička

Ahoj všem v útulku
Zdraví vás Lumpík, dneska už Filípek. Jsou to dva týdny kdy jsem od vás odešel do nové rodiny. Cestu autem jsme zvládli bez problémů, doma mě panička hned vykoupala, učesala a pochválila mi jakej jsem šikovnej. První dny jsem si nemohl zvyknout, tak jsem utíkal, ale vždycky mi chytli a panička mi vysvětlila, že se tu budu mít moc dobře, a že už nikdy nebudu mít důvod k útěku. Jestě jsem to párkrát zkusil, ale vždy neúspěšně.. Mám tu i psího kamaráda jezevčíka Brika, který mi hned přijmul.. Každý den chodíme na dlouhé procházky, děláme výlety a pořád jsem chválen jaký jsem šikulka..Už jsem si zvykl, že bydlím ve velkém domě se zahradou..První den jsem byl ze všeho vykulenej, ale už si zvykám a jsem spokojený, mám se tu dobře..Panička říkala, že se v létě o dovolené přijedeme za vámi podívat a přivezeme pejskům nějaké dobroty..

Zatím se mějte a ostatním pejskům přejeme aby také našli nové hodné páníčky…
Všechny Vás zdraví Filípek, se svou rodinou..

PS: Filípek je od prvního dne naše zlatíčko, hrozně rád se mazlí, a to pořád.. 


4.5.2011 napsal nám nešťastníček Čenda dnes "Vilík" z množárny, který opravdu kápnul na skvělý domov

Hezký večer,

posílám fotky Vilíka a Megií. Vilík je šikula, už pěkně chodí na vodítku, dokonce už nemá kšírky,ale jen obojek. Díky Megií, která je velká lumpice, se hodně brzo rozkoukal. Megií jsme přivezli v prosinci ze strakonického útulku a kamarád jí moc chyběl. Myslím, že se oba moc skamarádili.
Mějte se moc fajn, pozdravujte a hlavně pohlaďte za nás všechny pesany.
Romana, kočičáci a smečka hafanů


 


4.5.2011 dopis od Kity, která se zabydlela u sestry Máji, která si již z útulku osvojila její dceru Corinku 

Ahojky všem útulkáčům!!!
Píšu vám za Kity.. říkala že se jí nestýská a je u nás spokojená, ale že by s námi chtěla spinkat v posteli jako Cora..(proto nám asi devastuje plot od výběhu i kotec..Právě dnes začala vytrhávat plaňky)
Nu jinak jsme se vážily a měřily..: Cora - 49,5 cm a 21 kg ; Kity - 50 cm a 40 kg..
Holky se naštěstí snášejí dobře, jen se sem tam tolik provokují že to končí odřeným čumákem nebo malou dírkou v uchu :) ale to už k té lásce asi patří..:)
Také nás Kity každé ráno budí štěkáním, protože si zvykla chodit s páníčkem vařit..takže čeká u kuchyně pečlivě pozoruje kdy, co a kde upadne aby jí to páníček mohl dát..:)
No jinak chodíme na procházky i bez vodítka a je poslušná jako beránek..
Prostě se máme dobře tak pa :D

 


10.3. 2011 nám poslal psaníčko Rendík

Jmenuji se Rendík a v sobotu to bude 14 dnů, co si pro mne do útulku přijeli noví páníci ze Želivce. Ani se mi moc nechtělo pryč, měl jsem tu psí kamarády, ale v autě si mě panička přitulila a celou cestu mě hladila a tak jsem se do ní zamiloval. Když jsme přijeli do nového domečku, tak mě panička vykoupala, to se mi vůbec nelíbilo, ale mám ji rád a tak jsem si to nechal líbit. Potom mi páníci ukázali "můj" domeček. Přede mnou tady bydlel pejsek Kubíček, kterého páníci moc milovali a byl mi podobný, a tak jsem po něm dostal pelíšky a hračky, ale zatím si s nimi hrát neumím. Jsem totiž pejsek z "množírny" a tak se musím všechno teprve učit. Páníci mi dali něco na krk a vzali mě ven - byl jsem trochu nejistý, protože jsem nikdy na procházce nebyl a nic takového jsem neviděl. Učím se chodit ven a pěkně se tam vyvenčit - první dny jsem se vyprázdňoval doma, protože jsem nevěděl, že se to nesmí. Asi mi to všechno docela jde, protože mě páníci stále chválí. Moc mi schází pejsci, tak jsem se upjal na paničku, jsem jí stále v patách a nenechám ji na krok odejít. A tak mám pelíšek v každém pokoji a v noci spím s páníky v ložnici na vlastním křesle. Zatím neumím do schodů a tak dovolím pánikovi aby mě každý večer odnesl do ložnice. U domečku je pěkná zahrádka, tam se mi moc líbí a všude okolo bydlí pejsci. Pánící se starají o osm kočiček, tak jsme se hned skamarádili a mám teď velkou smečku. Včera jsme se byli představit panu veterináři, nic mi nedělal jen si mě prohlédl a pochválil mě, že jsem pěkný pejsek. S páníkem jedu občas do práce, ale doma s paničkou je to lepší a přeci jen jí mám víc rád. Přeji všem pejskům z útulku, aby si taky našli takové páníčky, je to s nimi fajn a dávají mi samé dobroty. Tak se mějte pejsci dobře, Rendík. 

8.2.2011 z nového domova zdraví Gora alias Mája a její nový kamarád Bohoušek

Dobrý den
Chtěli jsme vám ještě jednou poděkovat za Máju, dnes je to 14 dní co jí máme a stala se miláčkem rodiny i okolí. Už si začíná i zvykat na svůj nový domov a až jí skončí hárání pokusíme se jí nechat na volno a ne v kotci. Zatím se bojíme, protože nám jednou už našla díru v plotě, myslíme si ale že to bylo tím háráním.
Jinak je zatraceně chytrá a hlavně má moc ráda děti. Přes úschovnu jsem vám
poslal i video s jejím kámošem Bohouškem. Brzy vám zase nějaké info a fotky pošlu, abyste věděli jak je šťastná a spokojená.
Hezký den
Jirka a Míša z Nové Role


 

 


5.12.2010 jsme dostali krásnou PFku a psaníčko od Dáji

Hezký Silvestrovský den přeji a chci Vám tímto poděkovat za ochotu
při komunikaci ohledně osvojení fenky Dájinky, kterou jsme si z
vašeho útulku v Tachově odváželi 19.6.2010.
Dája se nejdříve předvedla útěkem, naštěstí jste věděla, kde hledat...
Chvilku jí trvalo než se v rodině aklimatizovala, taky měla několik
pokusů o únik-vše ale naštěstí dobře dopadlo. Teď s půlročním
odstupem viděno - je klidnější dá se s ní jít i bez vodítka a
dokonce i poslouchá (pokud není v okolí nějaký ten ptáček či ušák).
Dlabe bez problémů, hezky se spravila. Je nesmírně mírumilovná
povaha, snese se prakticky s každým pejskem.
Jsme moc rádi, že ji máme - zkrátka Miláček celé rodiny.
Do nového 2011 roku přejeme vše NEJ, ať se vám daří :o)
za nás všechny Zdeňka

 


24.12.2010 poslala Simba další štastné a veselé novinky svojí rodinky

Krásné prožití svátků Vánoc,
a v roce 2011 pevné zdraví a štěstí,
čtyřnohým kamarádům nalezení nového domova
u hodných páníčků a hodně pohlazení
přejí
Simba, Zrzka, Sarah a ostatní zvířecí kamarádi
a Martina s rodinou

PS: 3.12. se nám narodila krásná štěňátka, Simbička je opět vzornou babičkou:o)


 


 

22.11.2010 milé překvápko, napsala nám Miuška

Milá Gabrielko,
už jsou to 4 měsíce co jsem jako malé štěňátko Mia odešla z útulku do nového
domova. Za tu dobu jsem vyrostla, vážím už 8 kilo, celá rodinka je ze mě
nadšená( pokud jim zrovna netrhám boty, tak jsem prý zlatá ). S kočičkami jsme už
kamarádi, občas ještě pozlobím slepičky, ale ony si to moc líbit nenechají.
Páníčkové posílají slíbené fotky, zdravíme všechny pejsky v útulku a moc jim
přejeme, aby brzy našli vytoužený domov stejně jako já.

Mia a páníčci

 


19.11.2010 dopis od naší Barči, která nás pravidelně informuje a nás to moc těší

Ahoj všem do útulku,

tak zas po nějaké době posílám pozdrav od naší Barušky a jejího štěňátka Elišky. Štěňátko nám poněkud vyrostlo, ale povahu po klidné, rozumné Barče moc nezdědilo:-) Je to takovej divoch, mámě nedá chvilku pokoj, tak je u nás pořád veselo. Baruška se nejraději prohání za srnkama, což jí sice neschvalujem, ale to je tak jediné, co s tím můžem dělat:-)
Ostatní štěňátka se taky mají dobře, Růženka se trochu zapomněla a před čtrnácti dny porodila osm bílých (!) štěňátek. Celá máma :)))))

Až se pojedem podívat na běloušky, určitě pošlu fotky. Láká mě to, ale třetí psice by asi neprošla:-( jsou to totiž samý holky a jeden kluk!
O víkendu jsme se byli podívat na Amálku (teď Aidu), taky je Barče dost podobná, i povahově.
Ještě ti posílám fotky Karkulky s Popelkou, tam jsme byli v srpnu. Sněhurku vídám občas přes plot, ještě musíme někdy vyrazit za Barykem, byli jsme tam loni na podzim, to je hafan! Ten jediný Báru přerostl.

Tak zas někdy....

Jitka

Eliška a Barča

Baryk

Růženka

Popelka a Karkulka


14.8.2010 nám napsala Cituška o jejím zabydlování v novém domově

Dobrý den Gabrielko,

ozýváme se Vám z Jaroměře a přikládáme několik foto z naší adaptace. Citunka je miloučká, hned první noc jsme ji umístily do již připravené boudy, daly jsme ji tam podložku z auta, která ještě voněla útulkem, pro jistotu
jsme nechaly zavřené dveře do kolny, kde je bouda umístěná a byla klidná celou noc.

Domů jsme od Vás přijely (babička, já a Cita) v 03 hod., cestou jsme se venčily, daly si kávu, cesta proběhla bez problémů, asi prvních 20 minut byla Cita neklidná, ale babička s ní seděla na zadním sedadle, hladila ji,šeptala ji,
tak se natáhla a spala až do venčení. V novém domově se proběhla kolem domu, my jsme s ní ještě chvíli seděly na terase a pak šly také spát. Druhý den byla sláva, přijeli syn s dcerou a Cita se zcela bez problémů seznamovala, nebyla nijak vystresovaná. První dny v novém prostředí byla trochu netečná k návštěvám, ale nyní si již dvorek a dům vzala za svůj rajon a hlídá, návštěvám se za branku moc nechce.
Sledujeme Vaše stránky, máte je moc pěkně vedeny a aktualizovány. Přejeme Vám i
Vašim svěřencům dobré vztahy a zvířátkům dobré domovy.
Než jsem stihla dopsat a odeslat mail, přišel od Vás dopis s předávacím protokolem, děkuji.
Srdečně zdraví Laurichová.

 

 9.8.2010 hned po týdnu v novém domově se nám ozvala Donova panička

Krásný den přeji,
tak už si Doneček zvyká. Ale první den, to byl horor. Chtěl mi sežrat všechny kočky, přitom králíci ho naprosto nezajímali. Ani kobylka, ani koza. 
Na první procházku jsme šli na vodítku. Vůbec nechtěl jít u nohy, ale netáhl. Už chodí jen na volno. A tváří se naprosto šťastně. Stále je rozesmátý. Jen nechápe, proč má bydlet v kotci.
Ten šedý zákal mu naprosto nevadí, stopuje na louce zajíce, ale už i ti pochopili, že se k nim nemůže nijak zvlášť přiblížit, takže ho provokovali tím, že prostě neutekli. :-D
S kamarádkou Syndi jsou zajímavá dvojka. Ona malá štíhlá ladná, on je jako slon v porcelánu. Když se opravdu naplno 
rozeběhne, je jako tank, že mám strach, aby vůbec dokázal zabrzdit a nerozplácl se o zeď, či cokoli jiného, co mu stojí v cestě. No zatím to zvládá. Louka je veliká. :-D
Přeji, aby co nejdříve našli i ostatní pejsci nový domov.
V. Maxová + Doneček

 


 

 

7.7.2010 jsme dostali krásný dopis od Dědka, který na to kápnul a k novému bydlu má i pěknou jezevčici :o)

Posílám fotku Dědka v novém domově, až na nějaké drobnosti a necnosti se docela rychle adaptuje. Už mu došlo, že gauč a židle jsou tabu. První den mi znečistil koberec a jelikož jsem ho chytil hned při činu, tak jsem mu hned vysvětlil, že takhle teda ne a zdá se, že to pochopil. Pro jistotu s ním jdu ven hned jak vstanu, jelikož by to asi delší dobu po ránu neudržel. První nocnaříkal, a tak jsem ho několikrát okřikl a dnešní noc už byla úplně v klidu. Je strašně učenlivý a tak jako všichni psi v novém prostředí zkouší co všechno mu projde. S naší fenkou už jsou kamarádi, neboť mu taky vysvětlila, že je v pořadí až za ní a on to respektuje. Jinak je velice hodný a mazlivý, ale stále mám dojem, že asi neslyší a nebo je tak výborný herec. Rád asistuje u vaření.

S pozdravem

 Nedvěd

 

 


 

 

8.6.2010 se zpožděním, ale s velkou radostí uveřejňujeme dopis od Flíčka, který došel už 4.5.

Dobrý den paní Gabrielko,
moc Vás i pejsky zdravíme, Flíček si nás úplně omotal, spát na gauči uměl hned,
na kočky si vcelku zvykl, chtěl by si hrát, ale ony tomu nerozumí. Už mu
narostrly fousky, měl je odřené od klece.
Umíme chodit po lese bez vodítka, teď nově trénujeme povely jako "k noze" nebo
"sedni", aby nám nevběhl pod auto.
Nerad chodí ráno ven na čůrání, sedne si za dveře a čeká. To auto jsme ještě
docela nezlomili, ale to taky dokážeme.
Myslím, že jsme udělali hned dva dobré skutky, naše Aranka znovu oživla a Flíček
už je taky náš.
Posílám nějaké fotky a moc pozdravujeme.
Miroslava Lukášková

 


 

 

7.6. 2010 o víkendu se nám byl ukázat Smokie alias Endy jak roste do krásy.........no uznejte je k umazlení :o))

 


 

7.6.2010 jsme dostaly pozdravy od Corinky

Ahoj lidičky,
jmenuju se Cora, ale většinou mi říkají Korísku nebo Korčo:-)
Bydlím na jedné velké zahrádce a společnost mi dělá pes Bak. Je to velké pes. Já jsem si také myslela, že budu veliká. Tak jako máma Kitina, ale zatím jsem ještě malá.
S mojí novou kamarádkou Markétou sem tam brouzdáme lesem a fotíme různé pózy, abychom se pochlubily, jaká jsem krasavice. Markétka mě cvičí a moc nám to jde.

Jo a abych nezapoměla, jízda v autě je mé hobby:-)
Pozdravujte mamku a všechny její chlupaté kamarády.
Markéta a Cora

 

 

 


 

20.3.2010 pozdrav od Smokieho alias Endyho

Dobrý den, posílám slibované fotky Smokiho, dnes již Endyho. Roste nám jako z vody a dělá nám jen radost.
S pozdravem a přáním hezkého dne Martin Goth

 

 


 

10.6. 2009 nové info od Barči a štěňátek

Ahoj Štěpánko,
moc tě zdravím a konečně posílám slíbené fotky štěňátek. Mají se k světu, už jim rostou zoubky, perou se spolu, štěkaj a vrčej, to je sranda......Od soboty jsme je začali přikrmovat, Barča už je utahaná a asi jí to škrábání a kousání musí pěkně bolet, protože od nich utíká....Ale jsou šikovný, hned pochopili, co maj s kašičkou dělat, poprvé se v tom sice vyváleli, ale teď už ukázněně dlabou jeden vedle druhýho! Jsou všichni úžasný:-) Stačí zavolat papání a už se hrnou z pelechu! A Baruška je zlatá, ke každýmu se lísá, do každýho se hned zamiluje, kromě cikánů, na ty je přímo vysazená. Ani se jí nedivím. Ještě potřebujem udat dvě fenečky, nechtěl by je někdo z Vás???
 Nedovedu si představit, že medvídci půjdou někam jinam, všichni to obrečíme, nejraději bysme si je nechali všechny! Už jdou od sebe rozeznat, pěkně se vybarvili, je každý trochu jiný, takže máme Amálku, Elišku, Karkulku, Sněhurku, Popelku, Růženku, Baryka a Edu. Příjdou mi strašně tlustý, ale z toho snad vyrostou, až budou běhat, zatím se spíš valí, nožičky jim neunesou bříška, ale vůbec nedokážu odhadnout kolik jim máme dávat, když jsou napapaný, odvalej se od misky a pak se ještě dorazí mlíčkem od Barušky:-)
Tak hezkej den. Jitka

 

 

 


 

8.6.2009 přišel dopis od Bultíka alias Dona

Dobrý den všem do útulku,

 chtěla bych ještě jednou mockrát poděkovat za bulíčka Dona, je to zlatíčko. Dlouhou cestu domů přestál naprosto v klidu a hned se zabydlel. Druhý den nás pěkně vystrašil, začal čůrat krev, ale pan doktor stanovil naštěstí jen zánět močového měchýře, který se mu nejspíš projevil ze stresu z cesty a nového prostředí. Už to má v pořádku, jen dobírá antibiotika.  Myslím, že se mu u nás líbí, začíná už i slyšet na jméno a poslechne na povel. Po zahradě prohání naše kočky, ale jinak je to spíš lenoch, nejradši má svůj měkký pelíšek, odkud má přehled, co se kde děje a ani nemá tendenci utíkat. Je to bulíček tělem i duší a protože jsme s tímto plemenem již měli zkušenosti, splnil a plní naprosto naší představu o domácím miláčkovi a máme z něj všichni moc velkou radost. Ještě jednou dík a co nejvíce šťastně umístěných pejsků:)
Přeji hezký den. Eva Kindlová


 

20.5. 2009 překvapující psaníčko nám přišlo od Barči :o))

Dobrý den, pane Bobále,
tak jsme si původně přijeli do Tachova pro pejska, ale odjeli jsme s krásnou fenečkou Barčou. To jsme ovšem netušili, že je "8 v 1" - 16.5. se jí narodilo 8 krtečků - 6 feneček a 2 kluci. Porod proběhl přímo ukázkově, je to šikovná holka a starostlivá máma, když zrovna nekojí, pořád pejsánky čistí.... Rychle si u nás zvykla, je to náš miláček, pořád za námi běhá, abychom jí nikam neutekli a překvapilo nás, jak je učenlivá....
Posílám Vám pár foteček, abyste z toho taky něco měl:-) a chtěla bych Vás poprosit o jejich zveřejnění prostřednictvím Vašich www stránek, snad se nějaký zájamce najde, zatím je zadaná jedna fenečka. Jestli budou fešáci po mamince, tak se noví majitelé mají na co těšit.... Děkuji.

S pozdravem Jitka Karásková, Dubí u Teplic

tel: 737 559 277(já) nebo 603 978 502 (přítel) nebo e-mail komtesahortenzie@seznam.cz

 

 


 14.5.2009 se nám ozvala Amálka - maminka štěnátek z vany - všichni týraní, takový dopis s obrázky potom obzvláště potěší :o)

Dobrý den,
ozýváme se po roce a něco s novými zprávami od Amálky. Amálka s námi
už loňského jara bydlí v domku se zahradou, kam jí občas jezdí
navštěvovat její kamarádka Vanda - viz foto.
Amálka je stále nejlepší a nejposlušnější a navždy jí budeme milovat ;-)
Podle našeho veterináře je Amálce teprve maximálně 6 let, tak doufáme,
že to je pravda.
Až budeme mít cestu kolem Tachova, rádi bychom se přišli podívat.
Pěkné jaro přejí a zdraví
Amálka, Deniska a Martin z Plzně

 

 

 


 

31.1.2009 nám poslala Simba, Zrzka a Sárinka krásnou společnou fotku celé smečky

 


 

9.11.2008 nám poslala Eliška čerstvý report z nového pelíšku

Dobrý den, posíláme první informace o Elišce a pár fotek z jejího nového bydliště. Eliška je obrovský mazel. Velice brzy si zvykla na nás i na teplý a pohodlný pelíšek. V bytě si nás pečlivě hlídá a neustále po očku sleduje všechny naše pohyby. Zato venku se mění v pěkného divocha, a proto ji zatím necháváme raději
na vodítku. Navíc, hned druhý den po příjezdu začela k našemu překvapení hárat. Nedostatek volného pohybu si vynahradila o víkendu na chatě, kde na oplocené zahradě doslova sprintovala a radovala se z volnosti. Dělá nám radost, je neskutečně vděčná a milá. Stále si však uchovává určitou nejistotu a obavu z cizích lidí, různých zvůků, prudších pohybů a větších předmětů. Vzhledem ke své minulosti, o které toho bohužel příliš mnoho nevíme, jeto zřejmě přirozené.
Za Elišku Vám děkujeme. Jistě se zase ozveme s novými zprávami.
Tereza a Jirka

 

 

 

 


 

3.11.2008 Simba, Zrzka a malá Sárinka nám poslaly fotky

http://gingerbull.rajce.idnes.cz/Simba,_Sarinka_a_Zrzka/#album


 

 14.10.2008 nám napsala Grétka a přidala pár fotek z výletu

V unoru jsme si od vas vzali nemocnou fenku Gretku, kterou byste ted uz ani nepoznal. Je to nadherna, leskla psi dama vesela a hrava, která si hlida svou lidskou i zvireci (mops, civava) smecku, k smrti rada aportuje a dokonce i z vody. Je po kastraci, plna zdravi a zivota. Ze zacatku bylo videt, ze vůbec nemuze uverit svemu stesti, ze ma lasku, pelisek, jidlo. Maso stoprocentne v zivote nevidela. Trvalo několik mesicu, nez se z ni stala dnesni Gretka. Moc si uziva mazleni, Stromovku i vylety autem. Ale nikdy nevyleze na sedacku. Pokud ji tam pozvete, je to spolehlive odehnani. Okamzite ocas mezi nohy a uz supajdi do pelisku. Pritom do postele vleze raz dva, perinu na sebe a uz chrupka. Nejspis ji někdo dal co proto, když na nejakou sedacku vylezla. A pamatuje si to moc dobře dodnes. Ma trosku potize s klouby, ale jinak je to kraska radost pohledet.
Dekujeme za ni moc a prejeme vsem tem opustenym zviratkum, aby se jich ujali hodni lide a ti, co jim ublizujou, at pojdou v pekelnych mukach.
Srdecne zdravi Tereza, Ada a Ester z Prahy

 

 

 

 


 

21.9.2008  krásný dopis nám přišel od Citušky - Ritušky

Dobrý den pane Bobále,
13.září uplynul krásný rok, kdy jsme si od Vás přivezli ovčandu Citu (dnes Rita II.). Vlastně se od posledního našeho psaní ani toho moc nezměnilo. Je to stále závislý mazánek páníčka, paničku má na baštu a jako evt.náhradníka za páníčka, když zrovna není milovaný páníček po ruce, tedy spíš po tlapce:-) Nejraději se špacíruje, to by mohla od rána do večera, už jsme se kvůli ní dali na turistiku, my kteří jsme se odvezli maximálně k nějakému zámku nebo hradu a s námahou přelezli z parkoviště ke vchodu:-))
Nechápe, že nejen zábavou je člověk živ a tak, když je s náma ve firmě (sídlí samozřejmě v kanceláři a hlídá, nikdo nemá šanci se ani přiblížit), tak se tváří jak Boží umučení a div ne jako týraná chudinka. Ale jen jak vidí náznakem, že se jde ven, tak vymění smutné oči za žárovky, nejmíň stowattové a začne doslova bláznit, tancovat, skákat, štěkat a je k neutišení, při tom ještě převálcuje (doslova jak buldozer) kámošku
dalmatinku Sáru, je to prostě cvok milující procházky. Doma je úplně zlatá, ani o ní nevíme, maximálně mě přijde do kuchyně šťouchnout čumákem, to když se jídlo vaří moc dlouho a kdo má tak dlouho čekat, že? A nebo jestli nekápne něco jen tak na zub:-)
V příloze zasílám pár fotek (z oslavy 1.výročí, to má jako narozky, no a ze
špacírů), je hodně těžké jí vyfotit, protože fakt chvilku nepostojí.
Tak se mějte krásně,
s pozdravem Iva Cigánková, Miroslav Svoboda
a pac a pusu posílá Ritunka.

 

 

 

 

 

  

 

 


 

19.8.2008 máme krásnou novinku od Simby

Dobrý den,
posílám pozdravy od našich dvou čtyřnohých holek. Mají se čile k světu, Zrzka je pěknej tlouštík, ale dobře běhá... a mám krásnou zprávu, Simbičce se narodilo štěňátko - ve středu v půl 12. Je to krásná holčička - škoda jen, že jich neměla víc. No zato je pěknej baculáček. Baští skoro pořád, Simbička se o ní hodně bojí, ale nechá si ji vzít, abychom se pomazlili. Jen když jdeme s koňma ven, tak lítá jak třeštiprdlo a na svoje mimčo úplně zapomene, ale sebou ji teď nebereme, je jen na zahradě. Přeci jen tam máme kočky a jiná zvířata, tak aby malou něco nesežralo. Fotky pošlu příště. A jmenuje se Sarah ávideš. Je taková žíhaná, spíš po taťkovi - Argo - od ségry - vlčák. Oba spolu pořád řádili no a když se hárala, tak jsme je neuhlídali...
Zrzička na malou kouká, jak kňučí, no myslím si, že by chtěla taky malý, ale bohužel má smůlu, myslím, že tři čubinky nám zatím stačí.
Pozdravujte pana Bobála a psí kamarády v útulku.
Martina, Simba, Zrzka a Sarah

 


 

 29.5.2008 se nám opět ozvala kovbojka Sindy

Ahoj tady Sindy..... mám se báječně, koním pravidelně kradu mrkev a tvrdé rohlíky, za plotem hezky hlídám a všechny návštěvy prověřím, zda nemají něco na  zub. Nechystáte nějaký jarní sraz bývalých pejsků z útulku? nebo brigádu? Vyslala bych paničku! V květnu jsme absolvovali  závody v canicrossu, to bylo něco, tolik psů, zaběhali jsme si a pohrála  jsem si taky dost! Haf. Sindy

 

 

 

 


 

 18.4.2008 se nám opět ohlásily statkářky Simba a Zrzka

Ahoj, zasílám Vám pozdravy od našich holek. Mají se čile k světu, Simbička s námi běhá po lese - má moc energie, lítá jak střeštěná... Zrzička se radši zdržuje okolo domečku - je pěkný hlídač. Štěká na všechny okolo. Po ránu mě vítá šíleným kvičením a kníkáním...no asi něco jako v útulku. Simbička štěká jen kolem 10 h večer a ve 4 hodiny ráno. Jsou strašně boží a myslím si, že i spokojený...
mějte se krásně a někdy zase napíšu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist