Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 24.11.2011 20:43:31 

Útulek u Šmudliny Tachov - Vítkov

podmínky převzetí

Každý budoucí páníček by měl počítat s tím, že podle našeho právního řádu není po dobu 1/2 roku majitelem psa. V útulku bude seznámen s tím, že pokud se do 1/2 roku od nálezu psa přihlásí jeho původní majitel, je povinen mu zvíře vrátit. Tato doba se datuje od chvíle, kdy pes přišel do útulku. V takovém případě má nárok na úhradu vzniklých nákladů původním majitelem. Tyto případy se však stávají jen ojediněle - dospělá zvířata mohou být ze stanice novému osvojiteli vydána nejdříve sedm dní po nálezu a do té doby se původní majitel, který má o svého zatoulaného mazlíčka, hlídače nebo kamaráda zájem, většinou přihlásí.

Zvířata nejsou předávána nezletilým a nesvéprávným osobám. Každý, kdo si chce osvojit psa z útulku, musí mít s sebou průkaz totožnosti. Bude sepsána smlouva "O svěření psa (zvířete) do vlastní péče a převodu."

U psa ze stanice nelze přesně určit plemeno, věk a povahu, u štěňat nelze zaručit, do jaké velikosti dorostou a jaký bude jejich vzhled v dospělosti.

Pes nezačne poslouchat hned druhý den po převzetí, je tedy nutné mít s ním trpělivost a pomoci mu překonat strach z nového prostředí.

V prvních dnech je třeba se vyvarovat situací, které by daly zvířeti příležitost k útěku.

Za převzetí adoptovaného psa platí nový osvojitel pouze 300 Kč.

Každý pejsek je:
  2xdo roka odčerven
 naočkován kombinovanou vakcinou (psinka, inf. hepatitida, parvoviróza, parainfluenza, leptospiróza a vzteklina)
ošetřen přípravkem na ektoparazity (blechy, vši, klíšťata) - obojek Scalibor nebo roztok Expot, Frontline

TOPlist